دکتر طه رمضانی؛ تحلیلگر و مدرس معارف انقلاب: نبرد نامتقارن فرهنگی / افسران جوان گمنام کارآمد تر از ژنرال های کارکشته

0


امروز در هر گوشه ای سخن از آسیب های اجتماعی و قربانیان جنگ نرم دشمن است. قربانیانی که خود را قربانی نمیدانند و این بسیار کار رسیدگی به خسارات جنگ را دشوار می‌کند.هجمه ها از هرسو سرازیر میشود، فضای مجازی ، ماهواره، بازاریابی شبکه ای و… تنها تصور کردن وسعت منطقه ی استقرار سرور های نرم افزار های شبکه های اجتماعی، اندام بسیاری از فرماندهان را که روزی فتح الفتوح میکردند را به لرزه می افکند. در این میان اما جوانان گمنامی که در گوشه گوشه کشور و بدون داشتن هیچ یک از امکانات دستگاهای دولتی و حکومتی در قالب حلقاتی کوچک اما درونزا و بی نیاز از بیرون و دارای اثرات فراوان بیرونی، در حال شکل دهدی فرماندهان جوانی هستند که در عین گمنامی در آینده آمادگی پذیرش مسئولیت های بزرگ را دارند.

در شرایط بحران تمام امکانات بیرونی از دسترس خارج میشود .حتی نمیتوان روی پول نقدی که افراد در جیب دارند حساب کرد زیرا در دنیای امروز مهمتر از نابود کردن سیستم آبرسانی کشور، نابود کردن سیستم بانکی است تا جایی که ارزش پول نقد به حدی سقوط میکند که فقط برای سوزاندن و گرم شدن کاربرد دارند.

در چنین شرایطی تنها و تنها جوهره درونی انسان به مدد او میآید .افراد درونزا ، افرادی هستند که امکانات محدود بیرونی را برای شکوفایی امکانات نامحدود درونی کنار گذاشته اند و آنقدر قدرت دارند که میتوانند نه تنها امکانات بیرونی را بسیج کرده و به کارگیرند بلکه آنها را ارتقاء و توسعه می دهند.

در شرایطی که دستگاهای فرهنگی دشمن برای جذب افراد میلیاردها دلار پول خرج می¬کنند ، اینجا جوانانی بی ادعا در راه پله های مساجد مراحل سه گانه جذب و تثبیت و رشد را با توانمندی های درونی خود اجرا کرده و فرماندهانی تربیت می¬کنند که حکیم سعدی شیرازی درباره آنها میفرماید:
 سیاهی لشگر نیاید به کار /یکی مرد جنگی به از صد هزار
کادر سازانی گمنام که در هیاهوی رسانه ای و تبلیغاتی توان رشد دادن افراد را دارند و با تمام نداشتن امکانات  بواسطه قوت شخصیت و از متمکنان بی شخصیت دشمن برترند .آقای راجر هووارد بدرستی تشخیص داده است بحران ها در ایران را جوانان گمنام انقلابی داوطلب پر انگیزه خنثی می¬کنند  و نه سیاست گذاری های پر طمطراق سازمانها و نهادهای مثلا مسئول!

همان گروهها خودجوش مردمی که رهبر عزیزمان بارها مسئولین را به پشتیبانی از آنها فراخوانده و امام عزیز مسئولین را انذار داده بود که در صورت کم توجهی به آنها دچار عذاب دردناک الهی خواهند شد.

حلقات کادر سازی بسیج تحت عنوان شجره طیبه صالحین ، امروز در کشور هایی چون عراق ، لبنان ، پاکستان،به ثمر نشسته است. به لطف دغدغه های شهید حاج حمیدرضا اسداللهی که همچون حاج احمد متوسلیان میخواست پرچم لااله الا الله را در انتهای افق بر زمین بکوبد.کسی چه میداند شاید حاج احمد و حاج حمید فعالتر از گذشته و با دستانی باز و با موانعی کمتر در حال آماده سازی این افسران گمنام کارآمد هستند.

کم کم باید منتظر تحقق وعده ای که در زبور مکتوب شده باشیم که: «و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر انّ الارض یرثها عبادی الصالحون»(انبیا/۲۱/۱۰۵)

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید